Sign in as a tenant Sign in as a landlord Sign in as a company
Martina P
99%
Martina P.
Neighborhood hero
Experienced host
Prague
Neighborhood hero
Experienced host
Show resume


Rating

Owner's overall rating
default avatar
Andrej N.
Before 5 months ago
Super majitele, velmi vstricne.
default avatar
leo k.
Before 17 days ago
Wonderful hosts and apartment.
Katarína B.
Katarína B.
Before a year ago
We loved the flat as well as it's location. The flat is close to all amenities (Metro station, supermarkets, doctor, dentist, gym, shopping center, etc.), the neighbourhood is nice, clean and with a lot of green space. The owners always helpful, kind and prompt to respond any query. The flat was impeccable, fully equipped and prepared above our expectations. Highly recommended!
František M.
František M.
Before 3 years ago
Vkusně zařízený byt se vším potřebným. Klidná čtvrť s upraveným okolím. Dobrá dostupnost blízko metra.
Evgeniia K.
Evgeniia K.
Before 3 years ago
This by far is the best neighbourhood I've lived in in Prague. Beautiful flat, multiple shops in walking distance.
default avatar
Stanislav K.
Before a year ago
Byt je ve skvělé, tiché lokalitě. Byt se hodí i pro malou rodinku (teda myslím, pokud máte cestovnou postílku ;) ), je komplet zařizen, spolupráce s majitelkou skvělá, dokonce nám sehnala i dětskou židličku :) .
Dostupnost dobrá, kousek je totiž metro B (cca 3 min. pěšky). Autobusová zastávka je taky kousek od bytu, jezdí tudy bus, který Vás zaveze do OC Nové Butovice.
Byl sme ubytováni jen krátce (2 měsíce), ale vřele doporučuji, vhodný hlavne na dlouhodobejší podnájem.
Děkujeme majitelce za příjemné bydlení, rod. Kyselicová.
LAYLA K.
LAYLA K.
Before a year ago
Martina and Marek were very helpful and the flat was very well-appointed. Nice decorations and they thought of everything one could need, including cleaning products, lots of linens and dishes. Answered questions and solved issues quickly. Both great with English!
Jasmin Theres K.
Jasmin Theres K.
Before a year ago
The apartment is lovely and I truly felt at home. I stayed there for 10 months while studying at Charles University. The faculty of humanities is almost next door, really just a two minutes walk away. Grocery stores are also close-by which is very convenient. The area is very nice, also at night. As a woman living alone I never felt unsafe, even at night when coming home late after having some drinks I never felt unsafe. Thanks to the nearby metro stop (B line/yellow line) it is also very easy to get to the city center or to big shopping malls or tourist attractions. Martina, the landlady, is also nice and helpful.
Lucie M.
Lucie M.
Before 11 months ago
Byt je dostatečně prostorný, hezky zařízený, plně vybavený, ocenili jsme i garážové parkovací stání. Nachází se v klidné lokalitě vhodné pro rodiny s dětmi (blízkost hřišť), studenty i pracující (blízkost metra, obchodů). Spolupráce s majiteli byla naprosto bezproblémová.

References

No references are available so far
About me
Jmenuji se Martina, bydlím ve stejné ulici jako je byt, který pronajímám. Jelikož to tady mám moc ráda a jsem si vědoma kvalit místního bytového areálu, rozhodla jsem se sdílet tuto příjemnou zkušenost i s jinými lidmi, kteří chtějí poznat Prahu a zároveň kvalitně bydlet v klidné čtvrti se skvělou dostupností a krásným okolím. Protože i já ráda cestuji, chápu potřeby návštěvníků a jsem vždy připravena poradit a pomoci.

Last online
7 days
Registration on Flatio
May 2018

Martina is a verified owner.
What does it mean?